Корзина
30 отзывов
Добавить отзыв
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
Корзина
Мама Дома
+380635959977
+380635959977
 • 1
 • 2
 • 3
-20% Поглинач вологи силікагель фасований в агроволокні масою 1000 грам

Поглинач вологи силікагель фасований в агроволокні масою 1000 грам

135 грн.

108 грн.

Показать оптовые цены
 • В наличии
 • Оптом и в розницу
 • Код: Si-1000
+380635959977
 • График работы
 • Контакты
возврат товара в течение 14 дней за счет покупателя
Поглинач вологи силікагель фасований в агроволокні масою 1000 грамПоглинач вологи силікагель фасований в агроволокні масою 1000 грам
135 грн.108 грн.
В наличии
Купить
+380635959977
Описание
Характеристики
Информация для заказа

Вологовбирач для гардеробу. Вологовбирач СИЛІКАГЕЛЬ розфасований в тканинні волого - і повітропроникні мішечки по 1000 грам. Призначений для поглинання зайвої вологи в гардеробі, в комори та інших місцях. Вологовбирач для одягу та речей ефективно захищає речі і взуття з текстилю, шкіри та інших матеріалів від освіти цвілі, появи неприємних запахів.. Мішечки з силікагелем видаляє вологу з навколишнього простору, збільшуються у вазі до 50 %. Для відновлення властивостей наповнювача і видалення з нього вологи достатньо мішечки з силікагелем розмістити на теплому предмет, наприклад працюючий радіатор системи опалення, на 2 ― 3 години. Після цієї процедури вологовбирач знову готовий до роботи. Не забувайте періодично діставати мішечки з гардеробу і відновлювати їх. Розміщуйте мішечки з вологопоглиначем всередині білизни, в кишенях одягу, взуття, сумки і т. п. Також вологовбирач можна застосовувати для захисту приміщень, приладів та інших аналогічних місць від зайвої вологи і конденсату. Особливу актуальність Вологовбирач набуває в осінньо-зимовий період експлуатації автомобіля, коли в салон потрапляє зайва волога викликана опадами (сніг, дощ).

Отримання

Виходить при підкисленні водних розчинів силікатів лужних металів з наступним промиванням від солі лужного металу і висушуванням утворився гелю, наприклад:

{\displaystyle {\mathsf {Na_{2}SiO_{3}+2HCl\rightarrow 2NaCl+H_{2}SiO_{3}\downarrow }}}{\mathsf {Na_{2}SiO_{3}+2HCl\rightarrow 2NaCl+H_{2}SiO_{3}\downarrow }}

Зневодненням концентрованих золів колоїдного кремнезему:

{\displaystyle {\mathsf {H_{2}SiO_{3}\rightarrow SiO_{2}+H_{2}O}}}{\mathsf {H_{2}SiO_{3}\rightarrow SiO_{2}+H_{2}O}}

Гідролізом сполук кремнію, наприклад, тетрахлорид кремнію або розкладанням складних ефірів ортокремнієвої кислоти.

Колірні індикатори вологості

Гранули силікагелю з індикатором вологості — хлоридом кобальту. Ліворуч знизу — насичений вологою силікагель, праворуч знизу — безводний.

Пакетик з силікагелем до якого додані зерна індикаторного силікагелю

При виготовленні деяких марок силікагелю у нього додають у невеликій кількості колірні індикатори вологості, — речовини, які змінюють свій колір при зміні ступеня гідратації. Зазвичай в якості такої речовини використовують солі двовалентного кобальту, наприклад, хлорид кобальту. В обезвоженном стані ця сіль має темно-синій колір, при гідратації змінює колір на світло-рожевий.

Також в якості колірного індикатора вологості використовують органічний барвникметилвиолет, що при зміні вологості змінює колір від зеленого до помаранчевого або безбарвного.

В якості індикатора вологості зерна індикаторного силікагелю додають у невеликій кількості до зернам звичайного, незабарвленого силікагелю.

Колірні індикатори небезпечні, так, хлорид кобальту токсичний і є канцерогеном[1]. Є відомості, що і метилвиолет може бути канцерогеном[2], але він менш шкідливий і допускається для застосування навіть у медицині.

Адсорбційні властивості

Силікагель має величезну площу поверхні (до 1000 м2/1 г), що складається з груп —SiOH, розташованих на відстані 0,5 нм один від одного. Ці групи є активними центрами, причому активність конкретної марки силікагелю залежить від числа та активності таких центрів. В активному адсорбенте, тобто такому, з якого видалена адсорбована на його поверхні вода, багато центри будуть активні. Така активація відбувається при нагріванні гелю до 150-200 °C.

При нагріванні до більш високої температури в інтервалі 200-400 °C адсорбційна активність втрачається в результаті утворення зв'язків Si-O, що відбувається з відщепленням води. Цей процес звернемо. При нагріванні вище 400 °C площа сорбіруючої поверхні силікагелю необоротно зменшується.

Активні центри взаємодіють з полярними розчиненими речовинами головним чином за рахунок утворення водневих зв'язків.

Класифікація і марки силикагелей

Силікагель

Згідно ГОСТ 3956-76 силикагели класифікуються за:

 • формою зерен (гранульовані або кускові);
 • розмірами зерен (великі і малі);
 • розмірами пор (великопористі і дрібнопористі).

Прийнято чотирибуквене позначення марки силікагелю згідно ГОСТ 3956-76[3].

 • 1-я буква характеризує розмір гранул (До — великий, М — дрібний, А — активоване, Ш — шихтовий);
 • 2-я буква завжди З (силікагель);
 • 3-я буква розмір пор (До — великопористий, М — дрібнопористий);
 • 4-я буква форма частинок (Р — гранульований, До — кусковий).

Товарний силікагель зазвичай випускають у вигляді зерен або кулястих гранул розміром від 5-7 до 10-2 мм. Різні марки силикагелей мають середній ефективний діаметр пір 20-150Å і питому поверхню 100-1000 м2/р.

Також існують гідрогелі (аквагели), в яких пори заповнені водою, алкогели (спиртові гелі), ксерогели, в яких з гелю видалені будь-які рідини, аерогелі (висушені в автоклаві при нагріванні вище критичної точки).

Існують силикагели спеціального призначення, наприклад, силікагель-індикатор вологості (просочена солями кобальту, у міру вбирання вологи і зниження активності гранули змінюють забарвлення з блакитний на рожеву), силикагели для хроматографії, силикагели для побутових холодильників і ряд інших марок.

Застосування

Основне застосування силикагели знаходять при осушенні різних газів — повітря, вуглекислого газу, водню, кисню, азоту, хлору та інших промислових газів (наприклад, в осушувачах стисненого повітря).

Здатність силікагелю поглинати значну кількість води використовується для осушення різних рідин, особливо в тому випадку, коли в обезвоживаемой рідини погано розчиняється вода (наприклад, сушіння галогенированных органічних рідин типу фреонів).

Силикагели служать також осушувачами при консервації обладнання для оберігання його від корозії.

Поряд з водою силикагели добре поглинають пари багатьох органічних речовин. Цією властивістю користуються для уловлювання (рекуперації) парів бензину, бензолу, ефіру, ацетону і т. п. з повітря, бензолу, з газових коксових печей і бензину з природних газів.

Властивість силікагелю поглинати багато речовини з рідкої фази використовують у промисловій очищення різних масел, видалення сірки з продуктів дистиляції нафти і видалення з нафти високополімерних смолистих речовин.

Також силікагель використовують як адсорбент для наповнення хроматографічних колонок в хроматографії, як поглинач води (осушувач) органічних розчинників, адсорбційної очистки неполярних рідин; для поділу спиртів, амінокислот, вітамінів, антибіотиків та ін). Великопористі силикагели застосовуються як носії каталізаторів.

Також силікагель добре адсорбує атоми радону та його ізотопів.

У побуті силікагель широко використовується для виробництва наповнювачів для котячих туалетів.

Зазвичай силікагелем наповнюють яку-небудь газопроникні перфоровану або оболонку, наприклад, пластикові пакетики — осушувачі. Осушувачі до їх використання зберігають у герметичній тарі для запобігання поглинання ними вологи з повітря. Осушувачі починають діяти відразу ж, як тільки їх виймають з вологонепроникною захисної упаковки, тому вони повинні залишатися в герметичній тарі як можна довше.

Для підвищення ефективності осушувачів їх найдоцільніше, по можливості, вільно підвішувати у верхній частині упаковки з виробом. Бажано, щоб упаковка виробу або товару була герметична. Також випускаються «контейнерні осушувачі» — осушувачі з великою кількістю силікагелю з-за великої маси відносно поверхні осушувача воно діють повільніше, що збільшує термін служби осушувача до насичення вологою і втрати ним осушувальних властивостей.

Норми закладки «контейнерних осушувачів» при перевезенні товару, чутливого до вологості, встановлюють приблизно з розрахунку 1 кг на 1 м3 обсягу транспортної тари. При перевезенні та зберіганні продукції, виробів у вологому тропічному кліматі норми закладки силікагелю в осушувачах повинні бути відповідно збільшені в 3,5 рази.[джерело не вказано 422 дні]

Техніка безпеки

Силікагель пожежо - та вибухобезпечний, за ступенем впливу на організм відноситься до речовин 3-го класу небезпеки. Пил силікагелю містить від 10 до 70 % вільного діоксиду кремнію при хронічному вдиханні такого пилу можливий розвиток хвороби легень — силікозу. Тому при регулярній роботі з силікагелем рекомендують використовувати індивідуальні засоби захисту органів дихання від пилу.

Силікагель з кольоровим індикатором вологості може містити хлорид кобальту(II), який токсичний і є канцерогеном[4].

Література

 • Кольцов С. В., Алесковский В. Б. Силікагель, його будова і хімічні властивості. — Л., 1963.
 • Беркман С., Морелл Д., Эглофф Р. Каталіз в неорганічної та органічної хімії, книга друга. — М.: Гостоптехиздат, 1949.
 • Силикагели // Газпром нафтохім Салават: енциклопедія / гол. ред. Д. Р. Ягтман. — Уфа: Башкирська енциклопедія, 2012. — С. 353-354. — 472 с.: іл., карта. — 2000 екз. — ISBN 978-5-88185-079-1; УДК 338 Г13; ББК 65.304.13(2Рос. Баш.)я2
Страна производительУкраина
Пользовательские характеристики
Тип управленияМеханическое
СостояниеНовое
Бак для конденсатаНет
 • Цена: 108 грн.